Ön Bilgilendirme Formu

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

1.1. SATICI

Ticari Ünvan

:

Delmar Endüstriyel Ürünler ve Dış Tic. San. A.Ş

Mersis No

:

0274 1384 2680 0001

Adres

:

Oruç Reis Mah. Tekstilkent Sit. A21 Blok No:24 Esenler / İstanbul, Türkiye

Telefon

:

0 212 4387713

E-posta Adresi

:

info@ceramila.com

2. SÖZLEŞME KONUSU

İşbu “Ön Bilgilendirme Formu”nun konusu aşağıda ve ilgili maddelerde nitelik ve satış bilgileri ve fiyatı belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca bilgilendirmesini içermektedir.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

3.1 

{urunler}

3.2 Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ALICI'nın işlem esnasında belirtmiş olduğu adresinde imza karşılığı elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

4. GENEL HÜKÜMLER

4.1 ALICI, www.ceramila.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI; bu Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından ALICI'ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

4.2 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

4.6 Ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunun elektronik ortamda teyit edilmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7 Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 gün içinde SATICI'ya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.8 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını şimdiden kabul etmektedir.

5. KARGO İŞLEMLERİ

Siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilir. 

200 TL ve üzeri tutardaki alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.

200 TL altındaki tutarlarda standart kargo ücretimiz KDV dahil 13,90 TL’dir.

Siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize kargo ile ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz.

Siparişlerinize ait kargolar hafta sonu ve resmi tatiller hariç 09:00-18:00 saatleri içinde Yurtiçi Kargo aracılığıyla belirttiğiniz adrese teslim edilir.

www.ceramila.com üzerinden verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksik varsa, ürün ambalajı hasarlı ise ürünü teslim almayıp kargo görevlisine ihtirazi kayıt formu hazırlatıp ürünü geri gönderebilir ya da bu konuda SATICI ile iletişime geçebilirsiniz.

6. CAYMA HAKKI

6.1 Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI’ya yukarıda bildirilen telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Süresi içerisinde herhangi bir nedenle iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanacaktır. SATICI, ALICI’nın talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini ALICI’ya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

6.2 Gıda, yıkanabilir gıda poşeti, gıda saklama kabı, biberon, tabak, kase, bardak, suluk, kaşık çatal dahil tüm beslenme araç gereçleri, diş kaşıma oyuncak ve aksesuarları, anne ve bebek için bakım ürünleri, banyo ürünleri, emzik ve emzirme grubu ürünleri başta olmak üzere hijyenin önemli olduğu tüm ürünler ile bakım ve kozmetik ürünleri için cayma hakkını kullanılamayacaktır.

6.3. İade edilecek ürünün Yurtiçi Kargo ile anlaşmalı şirket hesabı üzerinden gönderilmesi halinde kargo bedeli SATICI’ya ait olacaktır. Sizlere daha hızlı hizmet verebilmemiz için iadeler ile birlikte kargonuzla gönderilen iade formunun da eksiksiz olarak doldurulup gönderilmesi gerekmektedir. İadeniz SATICI’ya ulaşınca ALICI’ya konu ile ilişkili e-posta ile bilgilendirme yapılır. Ürünlerde değişim işlemi yapılmamaktadır.

6.4. Ürünlerin kendisi ya da kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

6.5. ALICI Cayma hakkını kullanması durumunda iadeleri Delmar Endüstriyel Ürünler ve Dış Tic. San. A.Ş Oruç Reis Mah. Tekstilkent Sit. A21 Blok No:24 Esenler / İstanbul, Türkiye

adresine gönderebilir.Destek için info@ceramila.com adresine e-posta gönderebilir veya 0 212 438 77 13 numaralı telefonu arayarak Ceramila Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo İade Kodu: 

7. GEÇERLİLİK

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Tüketici tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

8. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

SATICI

Delmar Endüstriyel Ürünler ve Dış Tic. San. A.Ş 

ALICI

{alici_isim}